Informacje ogólne, prawa autorskie

    Na tej podstronie znajdziesz przykładowe produkcje muzyczne, niemuzyczne, długo i krótkometrażowe. Nie sposób wszystko zamieścić, byłoby ponad 50 pozycji wliczając filmy instruktażowe czy montaż dla firm trzecich. Pozostałe produkcje są do znalezienia na serwisach takich jak Youtube czy Myspace.
     Ponieważ niektóre z tych utworów powstawały w współpracy z innymi artystami, bądź są reportażami lub produktami dla klientów - zostały tu zamieszczone i są rozpowszechniane na różnych zasadach. Zanim rozpowszechnisz jakikolwiek utwór dalej lub skorzystasz z niego w swoim utworze, zapoznaj się z rodzajem i treścią licencji na jakiej został utwór zamieszczony.

Te kojarzone... Wideoklipy Reklamy Eksperymenty Z imprez...

O kategorii:

    Poniższa lista zawiera pozycje, które zobyły uznanie wśród widzów, mediów komercyjnych bądź organizacji związanych z rozwojem kultury i sztuki, ewentualnie wyróżniły się wysoką oglądalnością.


Tytuł, stopklatka: Opis:
Rutyna
Mój ukłon w stronę tych, którzy poświęcając się pracy tracą to, co w człowieku najcenniejsze. Eksperyment i jednocześnie ćwiczenie polegające na zrealizowaniu filmu opisującego konkretne zagadnienie - chyba najbardziej zakręcony filmik jaki stworzyłem :). Konwencja reklamowo - wideoklipowa, krótkie statyczne ujęcia i jedno miejsce - tyle mogę zdradzić - na resztę trzeba poświęcić te półtorej minuty ;). Filmik wykonany całkowicie samodzielnie. Ciepło przyjęty przez krajową publiczność, był emitowany na wakacyjnych pokazach plenerowych "Szortów"

Autorzy:
Pomysł/scenariusz: VM-Rexor
Muzyka: VM-Rexor
Zdjęcia/obraz: VM-Rexor
Montaż: VM-Rexor

Obejrzyj ŚciągnijDodatki dla urządzeń mobilnychWspomnienia z planuLicencja: Non Commercial
Do It Yourself - 80's Sounds
Słuchając pewnego dnia muzyki rodem z lat 80 tych, wpadłem na pomysł zrobienia podobnej ale ... wykorzystując przedmioty dostępne w każdym domu. Oczywiście wykonanie "bez prądu" przy moich zdolnościach nie wchodziło w grę, ale nagranie dźwięków, które po zmiksowaniu i potraktowaniu efektami można było użyć jako instrumentów w własnym utworze, to już było w zasięgu moich możliwości. Jako, że urządzeniem rejestrującym była kamera z podłączonym do niej mikrofonem zewnętrznym, to ścieżkę video wykorzystałem do zrobienia animacji do tego videoklipu. Dodatkowa animacja poklatkowa powstała podczas oczekiwania na rezultat pierwszego renderingu (na całość potrzebne mi było 12 godzin z czego część elementów musiałem rendeować warstwami, bo program edycyjny zawieszał się przy najbardziej skomplikowanej scenie). Klip zdobył nieoczekiwaną popularność za granicą (w szczególności w Finlandii) - prawdopodobnie został też wyemitowany w tamtejszej telewizji, lecz niestety nie jestem w posiadaniu materiałów to potwierdzających poza potwierdzoną przeze mnie prośbą o emisję materiału. Ostatnio też zauważyłem pokaźne zainteresowanie (setki tysięcy obejrzeń) kopii klipu w różnych serwisach video (zwłaszcza w Rosji i Chinach).

Autorzy:
Pomysł/scenariusz: VM-Rexor
Muzyka: VM-Rexor
Zdjęcia/obraz: VM-Rexor
Montaż: VM-Rexor

Obejrzyj ŚciągnijDodatki dla urządzeń mobilnychWspomnienia z planuLicencja: Non Commercial

Artykuły