Brak danych w bazie lub tekst nie jest przetłumaczony na ten język. No text or translation to this language.
Wybór działów
O mnie...
ArtykuÂły
Produkcje
Cennik Kontakt


Najnowsze informacje
1234
Słońce pasji i marzeń kontra chmury prozy życia
Autor: VM-RexorUtworzono: 09:44 24-04-2007
Życie chyba nikomu nie szczędzi kopniaków, zawiści z strony innych czy wszechobecnych problemów. Jeśli jednak jest zapewnione pewne minimum egzystencjalne oraz odpowiedni mikroklimat psychiczny to jeszcze jakoś człowiek daje sobie radę z tym wszystkim. Niestety u mnie przez ostatnie pół roku działalność z której żyję przypominała błądzenie we mgle a regularnie karmiony obietnicami poprawy przez osoby którym ufam, nie brałem się szczególnie za dodatkowe źródła przychodu aż doszło do tego że teraz gorączkowo szukam dodatkowej pracy a żeby uniknąć tego co najgorsze - stoczenia się i wyprowadzki, dlatego zmuszony jestem do wyprzedaży większości wyposażenia studia i zaprzestania świadczenia nierentownych usług. Mam cichą nadzieję, że szczęście się do mnie uśmiechnie i nie zaprzestanę działalności artystycznej. Niemniej jednak patrząc z drugiej strony - takie życie... popełniłem błąd i muszę wypić piwo które sam sobie nawarzyłem.
Komentarze: 0Skomentuj
"Rutyna" umieszczona rutynowo na film.onet.pl :)
Autor: VM-RexorUtworzono: 13:24 23-03-2007
Cóż :) trochę namieszałem, ale być może to zło na dobre mi wyjdzie :) Mając w pamięci pewną dyskusję na onetowym serwisie, dzięki której film "Rutyna" został zauważony przez szersze grono uczestników i widząc w filmowym kąciku serwisu banner "Wyślij swój film" - zdecydowałem się na upublicznienie swojej twórczości na łamach tej strony. Puściłem film, podpisałem i wysłałem umowę nie zważając na dopisek i wysłałem ją do redakcji. Dopiero jakiś czas po upublicznieniu "Rutyny" zauważyłem, że nie trafił on bezpośrednio do serwisu filmowego, ale na listę uczestników konkursu w którym stawką jest kurs w szkole filmowej :) Żeby było śmieszniej - nie zauważyłbym tego konkursu gdyby nie źle zakodowana wersja tego filmu (najpierw wycięta spora część obrazu, a teraz nie usunięty przeplot). Także cała sytuacja idealnie nadaje się jako zalążek do być może dobrej komedii :). A skoro już tak się stało, to tych, którzy nie zrażą się fatalnym zakodowaniem przez serwisantów materiału, DV zapraszam na łamy tego serwisu aby osądzili - czy wesprzeć moją twórczość, czy też wybić mi z głowy szkoły filmowe ;) [link do serwisu]
Komentarze: 0Skomentuj
Zrób to sam - dźwięki z lat 80 tych
Autor: VM-RexorUtworzono: 15:50 26-01-2007
Mniej więcej od dwóch tygodni w dziale eksperymentów widnieje wstawiona po cichu "butelkowa kompozycja" w której wykorzystałem brzmienia przedmiotów dostępnych w niemal każdym domu do skomponowania muzyki przypominającej tą z końca lat 80tych. Jednak ku mojemu zdziwieniu "kompozycja" została odkryta poza granicami Polski i w przeciągu 2ch dni licznik na YouTube zarejestrował ponad 3000 obejrzeń. Czy to jest jednorazowy wzrost zainteresowania ? Czas pokaże, niemniej jednak dziękuję osobie, która zainteresowała niemałe grono tym wideoklipem z przymrużeniem oka :).
Komentarze: 0Skomentuj
Preprodukcja: Szukam dwojga aktorów z Warszawy
Autor: VM-RexorUtworzono: 19:29 23-11-2006
Przymierzam się do popełnienia krótkiego, amatorskiego filmiku (z "jajem") - góra minuta, może troszkę więcej. Przewidywany czas zdjęciowy - 1 dzień w jeszcze nie ustalonym weekendzie (grudzień lub styczeń), ewentualnie dodatkowy na sesję "blueboxową". Tym razem będzie to film o dwojgu bohaterach (on i ona), którzy spotykają się w pewnych okolicznościach a podczas tego spotkania wydarza się coś, co ... Ale zanim będę myślał o zdjęciach, muszę znaleźć dwoje aktorów, którzy owych bohaterów zagrają: On i Ona w wieku 20-30 lat, ewentualnie Ona w wieku około 30 jeśli miałbym zagrać też rolę męską. Wymagania aktorskie myślę, że na poziomie początkującym - najważniejsza jest sfera mimiczna (będzie sporo ujęć na twarze obojga), żadnych dialogów, jeśli już, to dosłownie 2 wyrazy (zobaczymy na planie, który wariant będzie lepszy). Bardzo ważna w tej roli jest umiejętność zachowania dystansu do granej roli i poczucie humoru - jeśli produkcje np. Ayoya nie przerażają to myślę, że i ta nie powinna (ta cecha może okazać się kluczową w przypadku pań - nie każda może lubić tego typu humor). Co w zamian ? Jako amator-pasjonat tworzący produkcję niekomercyjną nie jestem w stanie zaoferować sensownego wynagrodzenia pieniężnego, ale przewiduję, że filmik bez problemów "przebije" popełnioną przeze mnie jakiś czas temu "Rutynę" - czyli na pewno aktorów czeka sława. Chciałbym też podpisać z wszystkimi członkami ekipy (razem z aktorami 4 osoby) odpowiednie umowy regulujące m.in. podział (równy) ewentualnych nagród i innych materialnych korzyści, które mogą pojawić się w przyszłości. Tak więc jeśli ktoś chce się oderwać na ten jeden dzień lub ewentualnie dwa i spędzić go inaczej niż zwykle to prosiłbym o informacje na adres e-mail zamieszczony w dziale "kontakt". Zaznaczam też, że to o czym tu piszę jest ledwie wycinkiem preprodukcyjnym do większego projektu, który po nabraniu większego doświadczenia ruszę (tak więc możliwa jest dalsza współpraca - z resztą chciałbym za jakiś czas zebrać paczkę pasjonatów i stworzyć grupę filmową)
Komentarze: 0Skomentuj
Kolejne porządki na stronie
Autor: VM-RexorUtworzono: 10:34 06-11-2006
Większość wideoklipów na stronie była skompresowana w standardzie MPG lub WMV. Są to co prawda popularne standardy, ale ze względu na ograniczoną przestrzeń dyskową serwera - nieefektywne. Postanowiłem przerzucić wszystko na standard XVID, który przy tej samej objętości pliku (kompresja audio: mp3) pozwala na uzyskanie większych rozdzielczości a co za tym idzie - odczuwalną lepszą jakość wizualną. Na razie podmieniony został tylko Exploration. Za kilka dni zostaną podmienione pozostałe wideoklipy.
Komentarze: 0Skomentuj
Małe porządki na stronie i Bad Sector ;)
Autor: VM-RexorUtworzono: 10:36 27-10-2006
Na stronie zrobił się mały organizacyjny bałagan - dział eksperymentów był uporządkowany inaczej niż dział produkcji a niektóre pozycje już nie były dostepne na stronie docelowej (mam na myśli ślubokrętową robotę - czyli relacja z imprezy w Obornikach) - z tego powodu posprzątałem i zmieniłem organizację pozycji w dziale produkcji.
Ale to nie jedyna rzecz, którą chciałbym się z Wami podzielić - w dziale eksperymenty pojawił się mój nowy eksperymentalno-ekstremalny wideoklip o pewnej osobie i jej odmawiającemu posłuszeństwa komputerze ;)
Komentarze: 0Skomentuj
Jeszcze o eksperymencie RUTYNA
Autor: VM-RexorUtworzono: 13:06 19-08-2006
Nie spodziewałem się, że tak wielu ludziom ten filmik przypadnie do gustu i pozamieszczają go w wielu innych nie znanych mi video serwisach linkujących do YouTube - stąd na tym serwisie liczba odsłon przekroczyła 7 tysięcy a licząc jeszcze Google video oraz tą stronę, na pewno tych odsłon jest już ponad 10 tysięcy. Podjąłem też decyzję o umieszczeniu "Rutyny" na łamach serwisu szorty.pl. Jak szczęście pozwoli, to może będzie możliwość obejrzenia filmu na pokazach jesiennych tego serwisu:). Jeszcze raz dziękuję wszystkim za zainteresowanie tą produkcją.
Komentarze: 0Skomentuj
Nowy filmik: RUTYNA i kilka uaktualnień na stron
Autor: VM-RexorUtworzono: 11:04 12-08-2006
W dziale Eksperymentów znajdziecie produkcję, której zdjęcia pochłonęły kilka nocy i jedną sobotę. Jest ona moim ukłonem w stronę zapracowanych ludzi tracących to co w człowieku najważniejsze... Ponieważ film spodobał się polskim widzom, postanowiłem za radą Marka zrobić jego angielską wersję (THNX Artur za pomoc w tłumaczeniu). Niestety z powodu braku miejsca na serwerze dostępna jest tylko polska wersja a drugą umieściłem na serwisie YouTube. Przebudowałem też dział "O mnie" w którym nakreśliłem sposób współpracy ze mną jak i pokazałem część wyposażenia studia.
Komentarze: 0Skomentuj
RS - Video Studio
Autor: VM-RexorUtworzono: 12:48 23-05-2006
Od kwietnia 2006 roku rozszerzyłem zakres działalności gospodarczej o branżę filmową, z czego (mam nadzieję) nie raz będę korzystał. Pierwszym krokiem po tej decyzji był zakup podstawowego sprzętu, oraz utworzenie mobilnego studia roboczo nazywanego RS-Video Studio. Dzięki współpracy z muzykiem o pseudonimie artystycznym Samurai produkcje będące wypadkową moją i jego są pełnowartościowe z punktu widzenia odbiorcy i razem jesteśmy w stanie zrealizować kompletne dzieło filmowe(reklama/film) - od wstępnego scenariusza, scenopisu, zdjęcia, po udźwiękowienie, efekty specjalne. Dedykowana strona tego przedsiewzięcia powstanie niebawem, tymczasem zapraszam na pierwszą produkcję: Reklamę ArcaVir 2006. Zapraszam do współpracy - ceny na pewno będą konkurencyjne ;)
Komentarze: 0Skomentuj
Exploration w serwisie Filmforum
Autor: VM-RexorUtworzono: 10:11 20-12-2005
8 grudnia został wystawiony na łamach serwisu Filmforum ostatni wideoklip - Exploration. Jak na pierwszą produkcję pokazaną takiej publicee jest to bardzo udany debiut - z resztą zobaczcie sami na stronie www.filmforum.pl
Komentarze: 0Skomentuj