Brak danych w bazie lub tekst nie jest przetłumaczony na ten język. No text or translation to this language.
Wybór działów
O mnie...
ArtykuÂły
Produkcje
Cennik Kontakt


Najnowsze informacje
1234
Nowa strona, nowe projekty
Autor: vmrexorUtworzono: 22:13 03-08-2008
W końcu zmusiłem się - odkurzyłem rozpoczęty projekt, dopisałem kod, poukładałem i przeniosłem dane z starej stronki. Co prawda pozostało mi jeszcze kilka rzeczy - od drobiazgów typu wyrównanie bitmap po teksty artykułów z planu. Ponieważ jak piszę ten tekst, to strona jeszcze jest w fazie testów, więc całkiem możliwe, że wspomniane mankamenty zostały już zlikwidowane. Niektóre działy napisałem od nowa, pojawił się prosty kalkulator ceny dla potencjalnych klientów. Strona powinna bez problemów działać pod IE 7.0 i najnowszym Firefoxem - w przypadku starszych wersji mogą pojawić się drobne wizualne mankamenty.
To oczywiście nie wszystko - aktualnie rozpocząłem pracę nad nowym klipem kontynuującym to, co rozpocząłem DIY-80's Sounds. Ponadto, z racji, że byłem na planach filmów "Dzień Świąteczny" oraz "Zemsta" - w przeciągu najbliższego miesiąca pojawią się też - realizowane przeze mnie - krótkie sprawozdania filmowe (podobne do materiału zza kulis z "Balu Przebierańców"). Skoro wspominam już o "Balu..." Premiera filmu na ekranie telewizji KinoPolska zbliża się wielkimi krokami. Mój materiał też (podobno) będzie emitowany, więc jak ktoś ma dostęp i chce obejrzeć efekty tygodnia wspólnej pracy - niech wypatruje informacji na stronie kinopolska.pl.
Komentarze: 0Skomentuj
Dyskowa muzyka i kilka innych ciekawostek
Autor: VM-RexorUtworzono: 11:03 22-04-2008
Pochłonięty pracą programistyczno - filmową znajduję coraz mniej czasu na dbanie o strony WWW. Miesiąc temu rozpocząłem porządkowanie swoich muzycznych produkcji granych "nie na instrumentach". Całkiem prawdopodobne jest, że po połączeniu wszystkich utworów w jednolitą całość wydam płytę DVD, ale to w dalszej przyszłości. Teraz na Youtube można obejrzeć fragment utworu wykonany na zepsutych dyskach twardych.
Ponadto na przełomie marca i kwietnia asystowałem na planie filmu "Bal Przebierańców" Krzysztofa Szota, na którym też realizowałem materiał "Zza kulis". Sam film pojawi się na ekranach po wakacjach a montaż materiałów z planu w formie wideoklipowej (po zaakceptowaniu przez ekipę) prawdopodobnie zajmie mi miesiąc (z czego lwią część pochłonie komponowanie specjalnej oprawy muzycznej).
Komentarze: 0Skomentuj
Film: Agent 700
Autor: VM-RexorUtworzono: 08:43 01-12-2007
Tak trochę "na wariackich papierach", w ostatniej chwili, tuż po testowej premierze dołożyłem swoją malutką "cegiełkę" do tego filmu. Co prawda chodzi tylko o animowaną czołówkę (i garść uwag), ale myślę, że fakt jej stworzenia w ekspresowym tempie (3 wieczory) jest wart odnotowania. Wykorzystałem w niej kilkanaście klatek z filmu z których ręcznie wyciąłem postacie i umieściłem je w zupełnie innym tle. Ciekawych rezultatu mojej pracy zapraszam do obejrzenia filmu na stronie wytwórni Longstar: [Strona z filmem] Swoją drogą ten film jest wart obejrzenia nie tylko z tego powodu, zawiera też spory ładunek hmoru a także dwa akcenty muzyczne z lat 80-tych z czego jeden w postaci gwiazdy z tamtych lat. Nie zdradzę o co i o kogo dokładnie chodzi - niech to będzie niespodzianka :)
Komentarze: 0Skomentuj
Kolejny eksperyment - Green Box
Autor: VM-RexorUtworzono: 13:19 27-11-2007
Tytuł jak najbardziej celowy i zamierzony - a jest to "szturchaniec" dla filmowców, którzy nie tolerują tego określenia. Tutaj jednak nie oznacza on określenia samego zielonego tła, ale kompresję słowną "Green screen" i "Beat box". Tak - musiałem spróbować coś takiego zrobić, ponieważ wydawanie dźwięków za pomocą "paszczy" fascynuje mnie od czasów pierwszej części "Akademii Policyjnej". Plik do ściągnięcia w dziale produkcji.
Komentarze: 0Skomentuj
Możliwości współpracy ze mną
Autor: VM-RexorUtworzono: 13:20 31-10-2007
Ponieważ kilka osób wysłało do mnie zapytanie odnośnie możliwości współpracy przy tworzeniu filmów, odpowiadam "TAK" :). Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt przez e-mail podany w dziale "Kontakt".
Komentarze: 0Skomentuj
Coś niefilmowego - zapuszkowana sztuka
Autor: VM-RexorUtworzono: 14:51 30-10-2007
Tworzenie programów, montaż filmowy, komponowanie muzyki - to tylko niektóre czynności "przykuwające mnie" do komputera nawet na ponad 12 godzin dziennie. Nie trudno się chyba domyśleć, jak męczące jest to dla mojego organizmu. Jak sobię z tym radzę? W weekendy odsypiam a w pozostałe dni wspieram się od czasu do czasu napojami energetycznymi. Pół roku temu postanowiłem nie wyrzucać puszek po napojach aby wizualnie ocenić ilość chemikaliów przyswojonych przez mój organizm a z czasem zbudować coś ciekawego. Właśnie ta chwila nadeszła i postanowiłem ją udokumentować :)


Być może z czasem wybuduję coś innego :) zależy to też od zaangażowania kolegów z pracy :)
Komentarze: 0Skomentuj
Przejściowe zmiany na stronie
Autor: VM-RexorUtworzono: 13:27 14-10-2007
Pierwsza koncepcja, którą widzicie w menu wyboru, to rozszerzenie zakresu multimedialnych dziedzin związanych z VM-Rexorem. W trakcie wprowadzania zmian postanowiłem jednak, że już najwyższy czas połączyć wszystkie moje zainteresowania i pasje w jeden vortal związany z cyfrową sztuką. Aktualnie rozpoczynam prace nad nowym silnikiem, który mam nadzieję ukończę w tym roku a pierwsze jego próby rozpocznę za miesiąc czyli w połowie listopada. Na razie powiem tylko, że będzie to nowa jakość w zarządzaniu informacjami, godzeniu i komunikacji użytkowników o różnych zainteresowaniach. Będzie to też miejsce ułatwiające podjęcie wielu wyzwań nie tylko mi, ale i innym użytkownikom. Tak więc zapraszam już wkrótce :)
Komentarze: 0Skomentuj
Projekt WorldMap VideoClip - zapraszam wszystki
Autor: VM-RexorUtworzono: 14:47 05-10-2007
Chcę stworzyć wideoklip z Waszą pomocą - masz kamerę ? Nagraj nią kilka dźwięków z Twojego otoczenia, lub sam zagraj na jakimś instrumencie, zaśpiewaj, pozdrów cały świat i wyślij do mnie nagranie z informacjami takie jak kraj, miasto, preferowany styl muzyczny ewentualnie komunikat tekstowy jeśli nie nagrałeś/aś go kamerą. Czekam na Wasze materiały do 15 listopada. Zgromadzone nagrania poddam wstępnej obróbce i stworzę z nich wideoklip według tych samych zasad jakimi kierowałem się podczas tworzenia "Do It Yourself-80's sounds" czy "Cooking SpaceChip music".
Wymaganie - czysty i wyraźny dźwięk. Jakość video możliwe jak najwyższa, ale w kategorii Standard Definition PAL- 720/576 25fps. Standardy, które jestem w stanie obrabiać: MPG, DV-AVI czy DIVX/XVID. Moja skrzynka pocztowa (patrz dział kontakt) przyjmuje e-maile max 10Mb objętości - jeśli Twój materiał ma więcej, należy podzielić go np. winrarem na mniejsze części lub użyj serwisu typu rapidshare a mi podesłać tylko link.
Nie zapomnij o dopisaniu zdania "Jestem autorem tego materiału, posiadam do niego pełne prawa a także niezbędne zgody osób w nim występujących. Wysyłając ten materiał zgadzam się na użycie go w projekcie Worldmap Videoclip".
Projekt jest NON-PROFIT - każdy z uczestników otrzyma link do gotowej produkcji w jakości DVD.

Komentarze: 0Skomentuj
Przepis na kosmiczną muzykę
Autor: VM-RexorUtworzono: 20:54 05-09-2007
Tak - mimo potężnych przeciwności losu wciąż żyję i działam ;). Trochę zaniedbałem tą stronkę ale przynajmniej jest o czym pisać. Najpierw powiem o klipie "Cooking SpaceChip music", który jest odpowiedzią na sporą ilość pozytywnych komentarzy do "DIY - 80's Sounds" i leży w dziale Eksperymentów. Następnie powiem o ciekawym filmiku, który pokazuje efekt pracy kranu kamerowego wykonanego przez Samurai-a i KrzyśkaPL - można go obejrzeć tutaj.

Komentarze: 0Skomentuj
Zostałem perfidnie "spiratowany" :|
Autor: VM-RexorUtworzono: 20:57 28-07-2007
Z nieukrywanym zdumieniem przeczytałem dziś informacje o tym, że pewna osoba w serwisie Metacafe.com przywłaszczyła sobie autorstwo mojego klipu "Do It Yourself - 80's sounds". Film został wyedytowany tak, że zastąpiona została czołówka informująca o autorze zupełnie inną. Nie poruszyłoby mnie to zbytnio gdyby nie fakt, że umieszczający ten film użytkownik przekleił opis z Youtube i włączył opcje "zarabiania" na filmie - czyli oświadczył w serwisie że to on jest autorem klipu. Co prawda ta jak i sporo innych produkcji jest tu za darmo, można się nimi dzielić ze znajomymi, puszczać na festiwalach, telewizji czy gdziekolwiek indziej, ale modyfikacja wpływająca w jakikolwiek sposób mój na wizerunek lub bezpośrednie zarabianie wymaga mojej pisemnej zgody. Jak ktoś już chce podpisać się pod jakimkolwiek klipem zrobionym przeze mnie, może zawsze złożyć u mnie zamówienie.
Komentarze: 0Skomentuj